Відповідно до наказу МОН України №877 від 8 серпня 2018 року у вересні 2018 року - серпні 2023 року триватиме дослідно- експериментальна робота за темою "Психолого-педагогічний супровід формування соціально успішної особистості учня початкової школи".

Об'єкт дослідження - навчально-виховний процес у загальноосвітньому навчальному закладі; професійна підготовка вчителя початкової школи та практичного психолога; система післядипломної педагогічної освіти; родинне середовище.

Предмет дослідження - мета, зміст, форми, методи, засоби навчання й виховання у загальноосвітньому навчальному закладі, виховання у родині щодо становлення соціально успішної особистості молодшого школяра.

Гіпотеза дослідження: процес становлення соціально успішної особистості молодшого школяра у межах навчально- виховного середовища загальноосвітнього навчального закладу та родинного середовища набуває ефективності за умови його використання як системи, що охоплює мету, зміст, форми, методи та засоби життєдіяльності дітей.

Провідною ідеєю дослідження є те, що модернізація системи освіти академічно здібних і обдарованих дітей на засадах компетентнісного підходу є одним із визначальних чинників реалізації завдань освіти, виховання та розвитку майбутньої інтелектуальної еліти нації, а також передумовою їх становлення як суб'єктів успішної життєдіяльності.